Didier Droga: Kam pasur ofertë për tu bërë trajner i Chelseas

23:38 | 13 Shtator 2019

Didier Droga ka pranuar se atij i është ofruar detyra e trajnerit te Chelsea.

Drogba ka thënë se ka refuzuar mundësinë për shkak se dëshiron të ketë ndikim të madh në futbollin e Bregut të Fildishtë, transmeton portali arbresh.info.

“Chelsea më ofroi shansin për tu kthyer tek ata si një trajner”, ka thënë fillimisht Drogba.

“Por, të qenurit trajner nuk më intereson mua. Unë jam një lider dhe vizioni im është më i madh se thjeshtë një rol i të qenurit trajner”

“Një trajner ka ndikim në klub, por unë dua të kem ndikim në të gjithë kombin”

“Mund të kem qëndruar në Chelsea, por mendoj se sfida e vërtetë ka qenë këtu”, shton Drogba./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara