De Jong ishte aq i mirë sot në fushë sa që edhe tifozët e Eibarit e duartrokitën

19:10 | 19 Tetor 2019

Barcelona është bërë lider i la Liga-së me fitoren e pastër ndaj Eibarit në javën e nëntë me rezultat 3-0.

Antoine Griezmann shënoi golin e parë për Blaugrasnit pas vetëm 13-të minutash lojë.

Lionel Messi arriti të shënonte të dytin në minutën e 58, për të asistuar më vonë te ai i Luis Suarezit (66’).

Por, paraqitje fantastike kishte edhe Frenkie De Jong që luajti për 79 minuta dhe ndihmoi skuadrën e tij ta fitonte këtë takim.

Loja që e shfaqi sot, bëri që edhe tifozët e Eibarit ta duartrokisnin derisa po zëvendësohej nga Ivan Rakitic.

Mesfushori holandez po tregon se do të jetë mesfushor kryesor i katalunasëve në këtë sezon, derisa në këtë verë e kompletoi kalimin nga Ajaxi. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara