Dalin në fushë yjet e Kosovës

16:39 | 17 Nëntor 2019

Derisa kanë mbetur më pak se dy orë deri në fillimin e ndeshjes mes Kosovës dhe Anglisë, yjet tanë kanë zbarkuar në fushë.

Skuadra e grumbulluar nga Bernard Challandes ka dalur në fushë para tifozëve të cilët i kanë pritur ngrohtë me duartrokitje, shkruan portali arbresh.info.

Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Anglia kërkon tri pikë për të marrë kreun e tabelës në Grupin A, ndërsa djelmoshat tanë luajnë për t’i arkëtuar të pranishmit dhe gjithë popullinë tonë pas një ecurie mjaftë të mirë në fazën evropiane ndonëse nuk arritën kualifikimin me anë të këtij grupi.

Ndeshja mes dy skuadrave fillon në ora 18:00 dhe portali arbresh.info do t’iu mbajë të informuar në kohë reale për çdo zhvillim./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara