Cristiano Ronaldo mund të vendos një tjetër rekord sonte

16:14 | 22 Tetor 2019

Cristiano Ronaldo mund të vendos një rekord të ri mbrëmjen e sotme (e martë) duke lënë pas Raulin si lojtarin e vetëm që ka shënuar kundër 33 klubeve të ndryshime në Ligë të Kampionëve.

Nëse portugezi gjenë portën sonte, kjo do të vë atë para legjendës së Real Madridit, Raulit, transmeton portali arbresh.info.

Deri tani, CR7 dhe Rauli kanë shënuar të dy kundër 33 skuadrave të ndryshime në Ligë të Kampionëve.

Megjithatë, Lokomotiv Moscow është një tjetër skuadër që Ronaldo ende nuk ka shënuar ndaj tyre gjatë karrierës së tij.

Ai tashmë është golashënuesi më i mirë në Ligë të Kampionëve me 130 gola dhe 66 prej tyre kanë ardhur në fazat e grupeve.

Ndeshja mes Juventusit dhe Lokomotiv Moschow fillon në ora 21:00./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara