Coutinho: Jam 100% i sigurt që morra vendimin e duhur

23:20 | 4 Dhjetor 2019

Sulmuesi Philippe Coutinho nuk është penduar për transferimin te Bayern Munich.

Coutinho pas një sezoni zhgënjyes me Barcelonën, u huazua nga Bayern me mundësi blerje në fund të sezonit për 120 milionë euro.

Braziliani ka thënë se nuk është penduar lidhur me vendimin për tu transferuar në Gjermani, transmeton portali arbresh.info.

“Nuk kishte dyshime që unë dëshirova të transferohem. Ndihem rehatshëm dhe për herë të parë jam 100% i sigurt që mora vendimin e duhur”

“Plani im është të qëndrojë këtë vit dhe jam i fokusuar në këtë gjë, nëse çdo gjë vazhdon në këtë mënyrë do dëshiroja të qëndroja”

Coutinho për “bavarezët” ka shënuar tri gola në 18 ndeshje, mirëpo që nga shkarkimi i Niko Kovac ka luajtur me pak.

Kontrata e tij me Barcelonën skadon në vitin 2023./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara