Chelsea hap bisedimet me Jadon Sancho

18:45 | 16 Shkurt 2020

Chelsea ka hapur bisedimet me yllin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho.

“Blutë” transferuan mesfushorin e Ajax, Hakim Ziyech javën e kaluar ndërsa synojnë ta përforcojnë më shumë sulmin për sezonin e ardhshëm, transmeton portali arbresh.info.

Sipas France Football, Chelsea ka hapur bisedimet me Sanchon, i cili është i shumë kërkuar nga Manchester United.

Sancho pritet të largohet në fund të sezonit nga Bundesliga dhe rikthimi në Premierë Ligë është objektivi kryesor.

Anglezi këtë sezon ka shënuar 13 gola dhe ka kontribuar me 13 asistime në kampionatin gjerman./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara