Chelsea 2:1 Newcastle Utd, notat e lojtarëve

20:47 | 12 Janar 2019

Chelsea është rikthyer te fitorja në Premierligë pasi i mposhti 2-1 Newcastle Unitedin të shtunën në Londër, duke iu afruar liderit Liverpool në vetëm 10 pikë si dhe duke e forcuar vendin e katërt sepse tani ikën gjashtë pikë vendit të pestë, Arsenalit.

Pedro Rodriguez dhe Willian, ishin golashënues në këtë fitore të Chelsea.

Për mysafirët golin e vetëm e shënoi Clark, në fund të pjesës së parë.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara