Chelsea 1-2 Liverpool, notat e lojtarëve

19:51 | 22 Shtator 2019

Liverpooli ka arritur të fitojë me rezultat 2-1 ndeshjen derbi ndaj Chelseat e vlefshme për javën e gjashtë në Ligën Premier.

Ekipi i Jurgen Klopp ka vazhduar serinë e qind për qind të fitoreve, duke marr triumfin e gjashtë nga po kaq ndeshje të zhvilluara këtë sezon.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga N’Golo Kante (71′) për Blutë, ndërsa Trent Alexander-Arnold (14′) dhe Roberto Firmino (30′) për Reds.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi i mysafirëve, Andrew Robertson dhe N’Golo Kante, të cilët u notuan me 7.9.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mbrojtësin e vendasve, Emerson Palmieri që u vlerësua me notë 5.8.

Chelsea:

Liverpool:

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara