Cavani tentoi të fillonte një përleshje me Messin – argjentinasi i tha që t’i merrte të gjithë bashkëlojtarët

09:34 | 19 Nëntor 2019

Edinson Cavani dhe Lionel Messi kishin një përplasje verbale në barazimin 2-2 në mes të Uruguait dhe Argjentinës.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain duket se nuk i pëlqente driblimet e yllit të Barcelonës he më pas filloi përplasja mes tyre.

Cavani kapet nga kamerat duke i thënë Messit se nëse dëshiron një përleshje, ai është i gatshëm, madje në fushë.

“Le të përleshemi”, i thotë uruguaiani argjentinasit.

“Jo vetëm me ty, por merri edhe të gjithë bashkëlojtarët”, ia ktheu 32-vjeçari.

Por, e gjithë kjo skenë kaloi në qetësi dhe Cavani pas ndeshje tha se morën një gjë pozitive nga ky takim miqësor. /Telegrafi/

 

 

Lajmet më të lexuara