Cavani: Askush nuk e ka menduar se do përballem me PSG-në, jam i emocionuar për Premierë Ligë-n

18:28 | 18 Tetor 2020

Sulmuesi i Manchester United-it, Edinson Cavani është i emocionuar për mundësinë të luajë në Premierë Ligë.

Uruguaiani u largua nga PSG-ja si agjent i lirë për tu transferuar të “Djajtë e Kuq, me të cilët ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me mundësi rinovimi edhe për një tjetër, transmeton portali arbresh.info.

Cavani tha se është i emocionuar për sfidën ndaj United-it dhe do jep më të mirën.

“Kisha mundësi të ndryshme, isha i emocionuar për Premierë Ligë-n dhe më shumë për United-in. Isha i motivuar sepse gjithmonë dua të luajë sa më shumë që është e mundshme dhe do jap më të mirën”, deklaroi fillimisht ai.

Tutje, i pyetur për përballjen ndaj PSG-së, Cavani tha se nuk e ka menduar asnjëherë se do ndodhte.

“Do të përjetojë një moment të papritur, askush nuk e ka menduar se do ndodhte. Do jetë e pabesueshme”, përfundoi ai.

Mbetet të shihet nëse Cavani do debutojë kundër ish skuadrës franceze./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara