Brescia nuk pranon t’ia zvogëlojë çmimin Tonali-t

16:51 | 12 Korrik 2020

Brescia vazhdon të kërkojë 50 milionë euro për mesfushorin Sandro Tonali, derisa Juventus-i, Inter-i dhe Milan-i nuk pranojnë të ofrojnë mbi 30 milionë euro.

20-vjeçari është në sezonin e parë të Seria A, mirëpo Bresica me shumë mundësi do bie në ligën e dytë, andaj lojtari mund të largohet, transmeton portali arbresh.info.

Sipas Gazzetta dello Sport, Brescia është duke vazhduar me të njëjtin presion dhe nuk pranon ta zvogëlojë vlerën e 50 milionë euro.

Juventus, Inter dhe Milan kanë vendosur të ofrojnë vetëm 30 milionë euro dhe nuk pranojnë të rrisin çmimin duke marrë parasysh që vlera e lojtarit do zbritet kur klubi të bie në Seria B.

Tonali ka kontratë me Bresia deri në vitin 2022, ndërsa ka shënuar një gol dhe ka dhënë gjashtë asistime në 29 paraqitje në Seria A./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara