Borussia Dortmund i bashkohet garës për Marash Kumbullan

15:29 | 14 Janar 2020

Borussia Dortmund është duke shfaqur interesim për mbrojtësin e Hellas Veronas, Marash Kumbulla.

Sipas Sky Germany, Dortmund beson që 19-vjeçari është lojtari i duhur për të përforcuar mbrojtjen e skuadrës, transmeton portali arbresh.info.

Chelsea dhe Manchester United gjithashtu kanë treguar interesim për shqiptarin, i cili ka bërë 12 paraqitje për Veronan.

Gjiganti gjerman është duke u munduar të përforcojë mbrojtjen dhe drejtori sportiv i Dortmund, Michael Zorc më herët ka deklaruar se mund të transferojnë ndonjë lojtarë.

“Pse duhet të them se nuk kemi nevojë për lojtarë tjerë dhe nëse ka mundësi do provojmë”

Sipas raportimeve në Itali, Fiorentina gjithashtu është duke u munduar ta huazojë Kumballan për 18 muaj me mundësi blerje./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara