Bordi i Barcelonës “i lodhur” nga Ernesto Valverde

15:00 | 15 Tetor 2019

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është nën një presion të madh para El Clasicos kundër Real Madridit.

Kështu pretendon analisti i njohur në Okdiario, Eduardo Inda, i cili thekson se pozita e Valverdes karrigen e nxehtë në Camp Nou është në dyshime, transmeton portali arbresh.info.

“Bordi i Barcelonës është thuajse në mënyrë anonime i bashkuar rreth papërshtatshmërisë së trajnerit te Barcelona”, insistoi Valverde.

“Ata nuk e kanë dashur kurrë në bord, të paktën në dy vitet e fundit”

“Gjatë verës, thelbi i zhveshtores është mbajtur nga Lionel Messi, por nëse ai humb El Clasicon dhe Barcelona humb në garën për titull, nuk do të heq dorë nga mundësia e shkarkimit të Valverdes”, shton Inda./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara