Benitez arrin në Newcastle

15:02 | 11 Mars 2016

Ish-trajneri i Real Madridit, Rafael Benitez ka arritur në St James Park para se të prezantohet si trajner i ri i Newcastle.

Drejtori i Newcastle ka shkarkuar sot trajnerin Steve McClaren, nëntë muaj pasi siguruan një marrëveshje me të, shkruan portali arbresh.info. Newcastle ka humbur 16 ndeshje nga 28 të zhvilluara të sezon në Premierë Ligë nën udhëheqjen e trajnerit Steve McClaren.

Ish-trajneri i Liverpoolit dhe gjigantit spanjoll, Rafael Benitez do të zëvendësojë atë në Newcastle, klub që qëndron në pozitën e 19-të në tabelën e Premierë Ligës./arbresh.info

CdRZ8waXIAI7qLQ

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara