Bayern Munich-u e do huazimin e yllit të Chelsea-s

14:53 | 15 Shtator 2020

Bayern Munich ka kontaktuar Chelsea-n për shërbimet e sulmuesit Callum Hudson-Odoi në formë huazimi.

Anglezi verën e vitit 2019 ishte prioritet për “Bavarezët”, por në fund vendosi të mos largohet dhe rinovoi kontratën me gjigantin anglez, transmeton portali arbresh.info.

Sipas Sky Sports, gjiganti gjerman ende nuk ka hequr dorë dhe ka kërkuar ta huazojë lojtarin.

Gjithashtu thuhet se ka ofruar mundësinë e huazimit me mundësi blerje, e cila është refuzuar, ngase trajneri Frank Lampard nuk do ta shesë lojtarin.

Interesim për Hudson-Odoi-n kanë shprehur edhe dy klubet e mëdha, RB Leipzig dhe Juventus./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara