Bayern Munich ëndërron ribashkimin me Douglas Costa

15:44 | 22 Janar 2020

Bayern Munich është duke shpresuar për të transferuar sulmuesin e Juventusit, Douglas Costa këtë muaj.

Sipas Bild, gjiganti gjerman dëshiron ribashkimin me brazilianin i cili ishte në “Allianz Arena” gjatë sezonit 2015-2017, transmeton portali arbresh.info.

Costa është duke mos kaluar në formën më të mirë te “Zonja e Vjetër” për shkak të lëndimeve ndërsa ka humbur pozitën si i preferuari i Maurizio Sarrit.

Costa ka bërë 13 paraqitje në të gjitha garat duke luajtur për 380 minuta gjatë këtij sezoni.

Gjatë kësaj kohe ka shënuar dy gola dhe ka kontribuar me tri asistime./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara