Bastisen zyret e dy klubeve në Premierë Ligë

11:34 | 26 Prill 2017

Zyret e dy klubeve angleze Newcastle United dhe West Hamit janë bastisur si pjesë e një hetimi rreth mashtrimeve.

HMRC thuhet se ka shpërndarë 180 oficerë në Britani të Madhe dhe Francë, gjë që ka rezultuar në arrestimin e shumë personave që janë duke punuar në futbollin profesional, transmeton portali arbresh.info.

Thuhet se hetimet janë kryer te një numër i madh lokalesh në verilindje dhe juglindje të Anglisë.

Një zëdhënës ka thënë gjithashtu se janë bastisur të dhënat financiare, kompjuterët dhe telefonat mobil.

Arrestimet kanë ardhur për shkak të dyshimeve që janë shfaqur mbi taksat dhe mashtrimet në Sigurinë Ndërkombëtare./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara