Barcelona sytë ka ylli i Atletico Madrid

22:21 | 2 Dhjetor 2019

Barcelona po shfaq interesim të madh për mesfushorin e Ateltico Madrid, Saul Niguez.

Spanjolli ka kontratë të gjatë me Atelticon deri në vitin 2026, mirëpo klubi blaugranas po shpreson ta transferojë në fund të sezonit, transmeton portali arbresh.info.

Gjatë afatit veror, Manchester United ka shfaqur interesim për Niguez, mirëpo një transferim i tillë nuk ndodhi.

Saul luajti në ndeshjen e kaluar kundër Barcelonës në “Wanda Metropolitano”, ndeshje në të cilën humbën me rezultat 0 – 1.

Sipas mediave spanjolle, trajneri Ernesto Valverde po dëshiron ta forcojë mesfushën dhe Niguez po shihet si lojtari adekuat.

Spanjolli për Atleticon ka bërë 268 paraqitje që nga viti 2012.

Ndërsa pos tij në listën e Barcelonës janë edhe mesfushori i Sporting, Bruno Fernandes dhe i Bayer Leverkusen, Kai Havertz./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara