Barcelona do të fokusohet në transferimin e Mbappes?

17:27 | 13 Shtator 2019

Bazuar në një raport së fundmi nga Mundo Deportivo, një seri drejtorësh të Barcelonës besohet të kenë bërë të qartë se ata dëshirojnë që klubi t’i jap fund interesimin në Neymarin me qëllimin për të kthyer vëmendjen e tyre drejt yllit tjetër të Paris Saint Germainit – Kylian Mbappes.

Sensacioni francez, i cili ka shënuar në finalen e Kampionatit Botëror në vitin 2018, do të ketë edhe dy vite të mbetura në kontratën e tij aktuale me përfundimin e edicionit aktual, transmeton portali arbresh.info.

Nuk është tashmë sekret që ka qenë i lidhur me një largim nga kryeqyteti francez, por në më shumë raste Real Madridi është skuadra që përmendet në garën për shërbimet e tij.

Dilema e Neymarit ka vazhduar për një kohë e deri tani dhe shumë tifozë kanë vënë në pikëpyetje problemet prapa kësaj, veçanërisht kur merret parasysh se sa i paparashikueshëm është sulmuesi brazilian.

Sidoqoftë, tani do të shohim me të vërtetë se cilat janë prioritet kryesore të Barçës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara