Atletico Madrid-i ofron dy yjet e skuadrës për Lacazette-n

14:46 | 16 Shtator 2020

Atletico Madrid-i e do me patjetër transferimin e sulmuesit së Arsenal-it, Alexandre Lacazette.

Sipas Marca, “Los Rijobalncos” kanë ofruar dy yjet Vitolo dhe Thomas Lemar, vetëm që të sjellin francezin në “Wanda Metripolitano”, transmeton portali arbresh.info.

Shumë vite pa fituar trofe, ka bërë që trajneri Diego Simeone të kërkojë ndryshime dhe përforcime të mëdha në skuadër, në mënyrë që të garojë me Real Madrid-in dhe Barcelonën për titullin e La Liga-s.

Për këtë shkëmbim, Arsenal-i thuhet se nuk është i interesuar edhe pse një ndryshim skenari mund të shkaktojë që të dy lojtarët të gjejnë formën më të mirë.

“Topçinjtë” do e lejojnë Lacazette të transferohet të Atletico, vetëm nëse në këmbim fitojnë shërbimet e mesfushorit shumë të kërkuar Thomas Partey./arbresh.info

Lajmet më të lexuara