Arsenalit i kërkohet shitja e pesë lojtarëve

19:28 | 9 Nëntor 2019

Ish sulmuesi i Arsenalit, Paul Mariner ka emëruar pesë lojtarët që “Topçinjtë” duhet t’i shesin nga klub.

Ai thekson se trajneri spanjoll Unai Emery duhet të heq dorë nga Granit Xhaka, Mesut Ozili, Shkodran Mustafi, Calum Chambers dhe Sead Kolasinac, transmeton portali arbresh.info.

Largimi i Xhakës pritet të ndodhë në janar për shkak të ofendimit të tifozëve muajin e kaluar gjatë barazimit 2 me 2 kundër Crystal Palaces.

Ozil duket qartë se nuk është një lojtar në listën e të pëlqyerve nga Emery dhe largimi i tij pritet të ndodhë herët apo vonë.

Mustafi është kthyer në një fatzi në Emirates, ndërsa Kolasinac dhe Chambers kanë pasur problem për të siguruar pozita startuese te klubi londinez si pasojë e problemeve me formë./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara