Alisson – portieri më i mirë në botë

21:11 | 2 Dhjetor 2019

Portieri i Liverpoolit, Alisson Becker ka fituar trofeun “Yachine Trophy”.

Braziliani në Paris me saktësisht në Theatre du Chatelet, vendi ku po mbahet ceremonia, është shpallur portieri më i mirë në botë, transmeton portali arbresh.info.

Në garë për këtë çmim gjithashtu ishin portieri i Barcelonës, Marc Andrea Ter Stegen dhe i Cityt, Ederson.

Në vendin e dytë u rëndit gjermani, derisa Ederson u rëndit i treti./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara