Alexis Sanchez: Askush si Lukaku

22:13 | 12 Shtator 2019

Lojtari më i ri te Interi, Alexis Sanchez pretendon se “ju nuk mund të gjeni dikë si Romelu Lukaku”.

Sanchez dhe Lukaku kanë pasur problem me formën në United dhe të dy janë transferuar te Interi, ku sulmuesi kilian besohet të ketë gjetur dëshirën për të luftuar, transmeton portali arbresh.info.

“Ju nuk mund të gjeni dikë si ai, askund në botë”, ka thënë 30-vjeçari për ESPN.

“Lukaku dhe unë jemi stërvitur mirë. Por, ne kemi pasur nevojë për të luajtur më shumë në ndeshje dhe për të dhënë më të mirën”

“Nuk ishte koha e duhur për ne që të jemi në Manchester, ishin shumë ndryshime. Kur ju ndryshoni aq shumë, është vështirë”

“Lukaku dhe unë jemi stërvitur mirë. E ndjejë dëshirën këtu për të arritur gjëra. Kjo është arsyeja pse jam këtu”

“Kjo është arsyeja pse Lukaku është këtu. Do të funksionoj? Ne do të kemi shumë më shumë për thënë rreth kësaj në fund të sezonit”, përfundon Sanchez./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara