Aguero: Largohem nga Manchester City më 2020

08:11 | 26 Mars 2018

Sulmuesi argjentinas, Sergio Aguero, do të rikthehet te ish skuadra e tij, Independiente.

Aguero ka kontratë me Manchester City edhe për dy vite, por ka bërë të ditur se nuk do ta rinovoj, për shkak se do të rikthehet në Argjentinë.

“Kontrata me Manchester City skadon më 2020, atëherë do të rikthehem në shtëpi te Independiente”, deklaroi Aguero për “Fox Sports”, transmeton arbresh.info.

28 vjeçari në City, ishte transferuar në vitin 2011 nga Atletico Madridi dhe që nga atëherë është shndërruar në një nga sulmuesit më të mirë në botë. /arbresh.info/

 

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara