Zbulohen detaje të reja nga zhdukja e dy personave në Shkodër

21:02 | 13 Shtatorë 2018

Tre javë nga zhdukja e dy personave nga Dobraçi i Shkodrës dhe nuk ka asnjë gjurmë. Gëzim Hysaj dhe Agron Mollaj, dajë e nip nuk u panë më qe prej 23 gushtit.

Një burim i policisë i tha ABC News që gjasat janë që ata të jenë vrarë. Kjo për shkak se hetueset nuk kanë mundur të kapin asnjë të dhënë mbi ekzistencën e tyre. Motori i Gëzim Hysaj 57 vjeç, u gjet rreth 4 ditë më vonë në një godinë të braktisur tek Ura e Spatharit në Vaun e Dejës. Por akoma nuk është mësuar se si ka arritur motori i tij në atë vend. Ai më herët i kishte thënë bashkëshortes se do të shkonte në Shkodër për të pirë kafe me një shok.

Fillimisht u dyshua për ndonjë hakmarrje të mundshme mbi konfliktet e nipit të tij Agron Mollaj dhe vrasjen e kryer në vitin 1997. Dhe ndoshta Gëzim Hysi u përdor si karrem për të nxjerrë nga shtëpia 47-vjeçarin, nipin e tij. Por kjo pistë hetimi është vënë në dyshim nga dëshmitë e familjareve Mollaj.

Ata kanë treguar se Agron Mollaj u thirr nga jashtë shtëpisë, “Dil shpejt se po të vrasin dajën. Ai ka nxituar me një motor dhe prej atij momenti nuk dihet asgjë për të dy personat. Përkundër këqyrjes së kamerave të sigurisë në disa zona të qytetit, por edhe gjurmimit përmes telefonit celular, nuk është arritur të lokalizohet vendndodhja e Gëzim Hysenit para humbjes. Policia vazhdon ti ketë në kërkim si të zhdukur dajë e nip Gëzim Hysaj dhe Agron Mollaj.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara