Vasili: Rama e urren dijen ndaj sulmon Universitetin

21:16 | 10 Shkurt 2019

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nuk ka kursyer sulmet ndaj kryeministrit Edi Rama. Përmes një postimi në ‘Facebook’, teksa e cilëson ‘shkollëpak’, Vasili shprehet se Rama i ka zënë rrugët qytetarëve të Shqipërisë.

Vasili thekson se Rama urren dijen, ndaj edhe sulmon egërsisht universitetet.

Postimi i Petrit Vasilit

Shkollepaku urren dijen ashtu si pisanjosi sapunin !!

Speciet me te egra ,qe kane sulmuar universitetin dhe shkencen ne shekuj kane qene obskurantistet dhe injorantet.Te dy keto kategori i ben bashke vetem SHKOLLEPAKESIA.

Europa u nda shekuj me pare me dhimbje te medha nga sulmi i shkollepakesise,qe e zhyti ate per vite te tera ne prapambetje dhe zymtesi.

Shqiptareve u ka zene rrugen sot nje SHKOLLEPAK,qe eshte ngulur si damke turpi ne karrigen e kryeministrit.

Edhe SHKOLLEPAK edhe MEDIOKER gjer ne dhimbje, ky sharlatan i rishfaqur nga mesjeta dhe i perzjere me revolucionin kulturor proletar famekeq kinez,lufton egersisht me dijen,me universiterin,me shkencen,me akademine e Shkencave e gjithshka qe lidhet me dijen.

Dija eshte armiku me i madh i shkollepakut.

Ai e urren dijen ashtu si nje njeri i piset sapunin.

Ndaj sulmon egersisht universitetin dhe pedagoget ne vecanti sepse kompleksi i inferioritetit, qe i vjen prej padijes e ka vene per fundi dhe po ja merr shpirtin.

Zhuli i meskinitetit dhe dashuria per britmat provinciale,qe i shprehin dashuri nje idioti kryeminister te paditur,jane ideali i vetem i ketij profani.

Ky i perzgjedh me kujdes injorantet,qe e degjojne, me qellim qe gjysem truri i tij te duket para tyre i madh ne dimensione sa truri i derrit ndonese mendimet i ka te varfera sa nje derr.

Shqiperi e 2019 nuk eshte stalla e derrave Shkollepaket,por e njerezve te zgjuar,punetore dhe mendjehapur,qe refuzojne rrepte dhe fort qe te jetojne nen brekushet ereqelbur te Shkollepakesise.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara