Tiranë, banorët e Unazës së Re sërish në protestë

19:45 | 10 Tetor 2019

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sërish sot në protestë.

Mbrëmjen e sotme banorët dhe aktiviste, të mbështetur edhe nga ish-deputetë të PD kanë bllokuar rrugën.

Banorët kundërshtojnë projektin për ndërtimin e unazës, që iu prish banesat dhe bizneset në atë zonë. Protesta e tyre ka rreth 1 vit. Fillimisht qeveria u tërhoqë nga projekti për shkak të skandalit me tenderin. Më pas projekti u ripa dhe pritet që të nisë zbatimi i tij.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara