Tërmeti në Turqi, reagon kryeministri Rama: Jemi pranë popullit turk

00:14 | 25 Janar 2020

Pas tërmetit të rënë në Turqi ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama në Twitter.

Kryeministri shkruan se është e trishtueshme fatkeqësia që ra mbi Turqinë. Gjithashtu kryeministri shton se i jemi pranë popullit turk dhe lutemi që Zoti t’u japë autoriteteve të vendit dhe Presidentit Erdogan të gjithë forcën për ta përballuar këtë tragjedi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara