Tërmet i fuqishëm në Shqipër, lëkundet i gjithë Jugu

23:37 | 29 Qershor 2020

Lëkundje të fuqishme janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Vlorë dhe të gjithë zonën e jugut.

Tërmeti 3.4 ballë ka rënë rreth orës 22:15 me epiqendër në Adriatik, vetëm 7 km nga Vlora.

Deri tani nuk raportohet për dëme, ndërsa njerëzit kanë dalë të frikësuar nga banesat e tyre./javanews/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara