Tension te Drejtoria e Policisë së Tiranës, protestojnë banorët e Unazës së Re

11:42 | 10 Tetor 2019

Ka nisur me tension protesta e banorëve të “Unazës së Re” përpara ambienteve të Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Një prej banorëve ka tentuar të thyejë derën kryesore të godinës së policisë, por është ndaluar nga protestuesit e tjerë.

Mëngjesin e sotëm u shoqëruan disa banorë të asaj zone, çka ka ngjallur reagimin e ashpër të të afërmve të tyre.

Aktualisht përpara ambienteve të Drejtorisë të Policisë ndodhen edhe disa prej ish-deputetëve të PD dhe LSI.

Banorët e “Unazës së Re” protestojnë prej gati një viti kundër projektit që parashikon zgjerimin e rrugës dhe shembjen e shtëpive të tyre. /TCH/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara