Temperatura afrikane edhe në Shqipëri

09:01 | 10 Gusht 2018

Vendi ynë do të mbetet në valën e të nxehtit Saharian duke mbajtur mot me diell dhe temperatura të larta.

Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndimin me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Temperaturat e ajrit sjellin rritje të lehtë në mëngjes dhe mesditë:

Në zonat malore 17/35C,

zonat e ulëta 22/38°C zonat

bregdetare 23/37°C.

Shpërndaje në rrjete sociale