Sulmohet qendra shëndetësore në Elbasan

15:38 | 21 Nëntor 2020

Sulmohet me gurë qendra e re shëndetësore në Fushe Mbret të Elbasanit.

Policia ka shkuar shpejt në vendin e ngjarjes dhe ka ndaluar të dyshuarit.

Në ambientet e qendrës shëndetësore ka shkuar edhe deputeti Taulant Balla.

Sipas tij politikanet e së keqes po frymëzojnë një klime negative ndaj bluzave te bardha duke sulmuar direkt opozitën.

“Lulezim Basha nuk paska as turp, as nder, as respekt dhe as kufinj moralë. Të bësh politikë me vdekjen dhe të sulmosh sot mjekët, infermierët, stafet mjekësore është një turp që Lulit dhe sojit të tij, nuk do t’i harrohet.Sot është dita të shprehim solidaritetin dhe mbështetjen për bluzat e bardha, duke u përulur me mirënjohje përpara stërmundimit të tyre të përditshëm prej nëntë muajsh me radhë”.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara