Studiuesi i huaj: Edi Rama ka humbur besueshmërinë në Berlin

20:46 | 12 Qershor 2019

Kreu i Programit të Evropës të në Institutin e Politikave GLOBSEC në Bratislavë, Milan Nic, shkruan në një postim në twiter se kryeministri shqiptar, Edi Rama ka rënie të besueshmërisë në Berlin, ndërsa Maqedonia Veriore po mbetet prapa në procesin integrues për shkak të Shqipërisë.

“Një tradhti për Ballkanin nga ana e BE-së. Djalli fshihet në detaje dhe nuk ka të bëjë asgjë me Maqedoninë e Veriut. Pikat kyçe: 1- Rënia e besueshmërisë për Edi Ramën në Berlin, 2- Politika e koalicionit gjerman, 3 Maqedonia si ‘dëm kolateral’ për të blerë kohë për Shqipërinë”, shkruan Nic në Twitter.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara