Si do jetë moti sot në Shqipëri!

08:19 | 11 Shkurt 2019

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme do të dominojnë paraditen e sotme në të gjithë vendin, më të dukshme në ekstremin Verior.
Pasditja sjell shtim të vranësirave fillimisht në rajonin verior dhe atë qendror duke gjeneruar reshje të dobëta.

Gjatë mbrëmjes dhe natës, i gjithë territori i Shqipërisë do të përfshihet nga vranësirat dhe reshje shiu e dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në të dy vlerat duke u luhatur nga 1 °C mëngjesi deri në 17 °C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara