Shkatërrohen banesat në Shkozë, do ndërtohet rruga

12:50 | 16 Tetor 2019

Mëngjesin e sotëm nisi aksioni për shkatërrimin e banesave në zonën e Shkozës, aty ku do të kalojë Unaza e Re.

Pas një përplasjeje me policinë, banorët e zonës janë larguar nga zona dhe mjetet e rënda kanë nisur punën për shkatërrimin e 37 banesa që preken nga projekti i Unazës se Re në pjesën lindore./tch

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara