Sekretari i NATO-s të dielën vjen në Tiranë

00:20 | 31 Maj 2019

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg pritet të vizitojë Tiranën këtë të diel. Ai pritet të ketë një takim me kryeministrin shqiptar, Edi Rama si dhe liderë të tjerë të vendit.

Pas vizitës në Tiranë, ai do të udhëtojë drejt Shkupit, ndërsa Maqedonia e Veriut është në një moment historik pas arritjes së marrëveshjes se Greqinë, në lidhje me emrin.

Po ashtu vizita e shefit të NATO-së në Tiranë përkon me ditën kur opozita do të jetë në shesh, në protestën e saj radhës kundër qeverisë, duke kërkuar largimin e Ramës, krijimin e një qeverie tranzitore si dhe zgjedhje të parakohshme.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara