Rudina Hajdari shpërthen në Kuvend: Më vendosin shkopinj nën rrota, por unë nuk bëhem pjesë e pazareve

12:34 | 14 Maj 2020

Rudina Hajdari ka shpërthyer me akuza në sallën e parlamentit.

Hajdari thotë se pavarësisht se po i futen shkopinj nën rrotë, ajo nuk do bëhet kurrë pjesë e pazareve të këtij Parlamenti.

“Në këtë Parlament nuk bëhen ligje për njerëzit, taksat e qytetarëve bëhen për pazare. Politikanët kanë një të fortë nga pas, një narkotrafikant që i mban në këmbë, ka edhe nga ata opozitarë që duan një llokmë të kësaj gjëjë. Unë nuk bëhem pjesë e asaj opozite që do llomka, më kanë thënë që Rudinë kështu bëhet politika me pazare. Jo mo jo, politika është për të dhënë shpresë, është ndryshe. Ta cojmë deri në fund këtë mision duhet ta ndryshojmë sistemin zgjedhor.

Të vijnë këtu njerëz që përfaqësojnë qytetarin dhe jo biznesmenin, Ka ca që dalin këtu bëjmë akuza dhe në darkë ulemi për darkë për të marrë një llokmë, nga një koncension. Unë nuk bëhem pjesë e pazareve, do jem kjo që jam edhe pse do kem shumë shkopinj nën rrota, do më luftojnë shumë njerëz. Qytetarët do i ngenë sytë dhe do e kuptojnë që unë quhem Rudina Azem Hajdari, do e coj deri në fund amanetin e tij! “./TCH

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara