Rama zbulon telefonatat që mori nga krerët e shteteve tjera

01:32 | 22 Shtator 2019

Kryeministri Edi Rama zbuloi se përveç kryeministrit italian Guiseppe Conte, ai ka marrë telefonata edhe nga presidenti i Francës dhe kancelarja e Austrisë.

”Presidenti i Francës, kancelarja e Austrisë dhe shumë të tjerë kanë pyetur dhe janë interesuar. Për këtë i jam shumë falenderuar të gjithëve edhe të gjithë atyre që janë jashtë atdheut dhe gjithë kësaj kohe kanë shprehur gatishmërinë për solidaritet. Duhet të fokusohemi tani tek ata që kanë pëuar dëmtime. Kryeministria i rezistuar tërmetit dhe rikonstruksioni ka bërë punët e vet”, u shpreh Rama.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara