Rama takon Angela Merkelin, vizitë në Kancelarinë Federale

11:44 | 13 Shtator 2019

“Në Kancelarinë Federale për të kërkuar PO-në për Shqipërinë”, kështu shkruan kryeministri Edi Rama në një postim të pak minutave më parë në Facebook.

Siç mund ta shihni edhe në video, Rama ka takuar kancelaren Angela Merkel, teksa ndodhet në një vizitë në Gjermani.

Më parë, kryeministri shpërndau një fotografi nga Komiteti i Çështjeve Evropiane të Bundestagut, ku ishte i pranishëm për të kërkuar, siç vetë ai u shpreh, PO-në e parlamentit gjerman për Shqipërinë, është i hapur dhe pozitiv.

 

Shumë i inkurajuar nga vlerësimet dhe predispozita pozitive ndaj Shqipërisë e kancelares Merkel🇩🇪🇦🇱🇪🇺#MikeeVërtetë🙏

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 13 septembre 2019

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara