Presidenti Meta: Holanda e rëndësishme për Europën dhe Shqipërinë

00:16 | 26 Prill 2019

Pak ditë pasi parlamenti i Holandës mori vendim për të ndërprerë regjimin e vizave për shqiptarët, presidenti Meta ka zhvilluar takime me rëndësi në ambasadën holandeze në vendin tonë.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në një pritje të organizuar me rastin e Ditës së Mbretit nga ambasada e Holandës në Tiranë. Meta shprehet se Holanda është një shtet i rëndësishëm për të ardhmen europiane të Shqipërisë.

Statusi i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta:

Kënaqësi të merrja pjesë sot në pritjen e organizuar me rastin e Ditës së Mbretit nga ambasada e Holandës, një vend mjaft i rëndësishëm për Europën dhe të ardhmen tonë europiane. 

Me interes pashë ekspozitën e fëmijëve shqiptarë me piktura, me rastin e 350-vjetorit të ndarjes nga jeta të Rembrandtit. I lumtur të merrja dhuratë një libër për Johan Cruijff-in, idhullin e fëmijërisë time, aq më tepër tani që Ajax-i po rikthehet si atëherë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara