Pamje të frikshme nga lumi Osum

14:59 | 22 Nëntor 2020

Këto pamje të frikshme vijnë nga lumi Osum, në Berat. Siç shihet lumi është mjaft i ndotur. Sikur të mos mjaftonte ndotja në anë të tij ka edhe bagëti të ngordhura. Por çfarë e shkakton këtë?

Mësohet se ndotja vjen si pasojë e derdhjeve ne lumë të bërsive nga fabrikat e vajit.

Por një fenomen tjetër i ndotjes është dhe derdhja e ujërave të zeza në lumin Osum. Kjo përbën rrezik epidemie për kalimtarët dhe banorët e zonës, ndërkohë që nuk është marrë asnjë masë./abcnews.al/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara