Palët në Shqipëri bien në ujdi: Reforma zgjedhore jo më vonë se më 15 mars 2020

16:03 | 14 Janar 2020

Përfaqësuesit e mazhorancës dhe opozitës parlamentare dhe politike kanë rënë dakord që reforma zgjedhore duhet të përmbyllet jo më vonë se data 15 mars e këtij viti.

PS përfaqësohej nga Damian Gjiknurin, PD me Oerd Bylykbashin, opozita parlamentare me Rudina Hajdarin dhe LSI me Petrit Vasilin.

Në këtë tryezë bisedimi gjithashtu bëhet me dije se është rënë dakord që për krijimin e një këshilli politik me përfaqësues të opozitës, drejtuesve të komisionit të reformës dhe përfaqësues të grupeve parlamentare në Kuvend.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara