Një i infektuar me COVID-19 tentoi të kalonte kufirin në Kakavijë

14:12 | 28 Shtator 2020

Një qytetar rreth të 50-ave nga Konispoli i Shqipërisë ka tentuar të kalojë përmes pikës kufitare në Kakavijë, duke rezultuar pozitiv me COVID-19.

Personi në fjalë pretendoi se nuk ishte dakord me rezultatin pasi formulari në kllapa kishte edhe përshkrimin i dyshuar.

“Qytetari shoqërohej nga një tjetër pasagjer nga Konispoli i cili rezultonte negativë me koronavirus, por që të dy janë gjobitur nga policia dhe janë kthyer pas ndërsa janë njoftuar autoritetet e epidemiologjisë për ndjekjen e mëtejshme të rasteve dhe verifikimin e gjendjes shëndetësore të personave, dhe atyre që kishin kontakt më këtë person”, raporton Tch.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara