Moti sot në Shqipëri

08:14 | 30 Qershor 2020

Moti sot në Shqipëri do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara në zonat malore.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17ºC në 30ºC, në zonat e ulëta nga 23ºC në 36ºC dhe në zonat bregdetare nga 25°C në 37ºC.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3-4 ballë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara