Moti në Shqipëri

07:39 | 8 Dhjetor 2019

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 01ºC deri në 08ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 15ºC dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 17ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi deri në2-3 ballë.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendin dhe jo vetëm:

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara