Moti në Shqipëri

08:16 | 7 Dhjetor 2019

Sipas MeteoAlb: Zhvillimi i një qëndre e presionit të ulët atmosferik në veri të gadishullit apenin me ndikim dhe në vendin tonë do të diktoj mot me vranësira të dendura dhe reshje në të gjithë territorin.

Parashikohet që pasditja të sjelli përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellimet të mbizotërojnë në shqipëri.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 17°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 32 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara