Mot i ligë në Fier, era shkul edhe pemët

18:09 | 19 Shtator 2019

Qyteti i Fierit është përfshirë pasditen e sotme nga era e fortë dhe shiu.

Kjo situatë ka përfshirë të gjithë vendin ditën e sotme, kryesisht gjatë pasdites.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 28ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 22ºC në 31ºC.

Era e fortë ka shkulur pemë në qytet duke penguar lëvizjen e mjeteve. Fatmirësisht nuk ka pasur të plagosur në njerëz por vetëm dëme materiale.

Për shkak të erërave të forta gjithashtu janë krijuar probleme në rrjetin elektrik.

Janë dëmtuar disa linja të OSHEE, kryesisht zonat Patos, Roskovec. Nga OSHEE po punohet për rikthimin e energjisë për abonentët.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara