Mbërrijnë në Tiranë 9 kongresmenët amerikanë, bëjnë takimet e para

10:49 | 10 Maj 2017

Kanë mbërritur në Tiranë 9 kongresmenët amerikanë që kanë nisur një tur vizitash në vendet e Ballkanit.

Misioni i tyre në Shqipëri dhe vende të tjera të Ballkanit, mësohet se ka të bëjë me 5ështjet e sigurisë nacionale dhe rajonale, raporton syri.net

Misioni drejtohet nga kongresmeni Bob Goodlate (në foto), kreu i Komisionit të Drejtësisë në Kongresin e SHBA-së.

Kongresmenët kanë zhvilluar një takim me presidentin Bujar Nishani, ndërsa rreth orës 10:00 kanë nisur një takim me kreun e Kuvendit dhe presidentin e ri, Ilir Meta.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara