Kunata zhdep në dru kunatin, policia e pajis me urdhër mbrojtje

23:37 | 15 Gusht 2018

Një grua është bërë protagoniste e dhunës në një familje në Durrës.

Sipas policisë, 45-vjeçarja M. B.ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht kunatin e saj, 42-vjeçarin Xh.B. Menjëherë ndaj viktimës, u lëshuar urdhri i mbrojtjes.

Komisariati i Policisë Durrës

Më datë 14. 08. 2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së të menjëhershme, për shtetasin M. B., vjeçe 45, banues në Durrës, pasi kunata Xh. B., vjeçe 42, banuese në Durrës, ka ushtruar dhune fizike e psikologjike ndaj tij. Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara