IKMT aksion në zonën turistike Syri i Kaltër

10:48 | 11 Tetorë 2018

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot një operacion në zonën e “Syrit të Kaltër” në bashkinë e Finiqit.

IKMT ka planifikuar të prishë në këtë zonë turistike 16 objekte pa leje ndërtimi.

Objektet janë të madhësive të ndryshme, një dhe dy katëshe, konstruksione druri, me objekt shërbimi.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara